Užsienio reikalų viceministrės A. Plepytės susitikimas su Lenkijos užsienio reikalų viceministru – dėmesys NATO rytinio flango stiprinimui
Gegužės 20 d. Užsienio reikalų viceministrė Audra Plepytė Vilniuje susitiko su Lenkijos užsienio reikalų viceministru Robert Kupiecki. Susitikimo metu aptartas pasirengimas NATO užsienio reikalų ministrų susitikimui Helsingborge gegužės 21-22 d., transatlantinio ryšio svarba, būtinybė tęsti konkrečius veiksmus, stiprinančius rytinio NATO flango atgrasymą ir gynybą.
Atsižvelgiant į pastaruoju metu fiksuojamus Baltijos valstybių oro erdvės pažeidimus bei bepiločių orlaivių keliamą grėsmę, ypatingas dėmesys skirtas oro gynybos stiprinimo klausimui, taip pat būtinybei užkardyti Rusijos vykdomas informacines atakas.
Viceministrė A. Plepytė pažymėjo, kad būtina užtikrinti spartų ir reikšmingą ES gynybos iniciatyvų, įskaitant „Rytų flango sargybos“ projekto įgyvendinimą, kartu prisidedant prie Aljanso kolektyvinės gynybos stiprinimo.
Susitikime sutarta ir toliau palaikyti glaudų dialogą, sprendžiant Baltijos jūros regionui svarbius saugumo klausimus.