*alt_site_homepage_image*
lt

Lietuvos bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu

Lietuvos bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu

2023 m. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija parengė Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategines gaires „Už saugesnę, atsparesnę ir ekonominį augimą užtikrinančią ateitį“. Strategija parengta įgyvendinant Vyriausybės siekį sustiprinti Lietuvos tarptautinę padėtį, jos politinius ir diplomatinius santykius su bendramintėmis partnerėmis Rytų Azijos regione, įtvirtinti Lietuvos piliečių saugumą ir gerovę bei atverti Lietuvos eksportuotojams naujų galimybių pažangiausiose pasaulio rinkose. Strategija siekiama išlaikyti impulsą bendram ilgalaikiam LR institucijų veikimui regione. Esminis Lietuvos veikimo Indijos ir Ramiojo vandenynų regione interesas – taisyklėmis grindžiamos pasaulio tvarkos stiprinimas.

LIETUVOS INDIJOS IR RAMIOJO VANDENYNŲ REGIONO STRATEGINĖS GAIRĖS – UŽ SAUGESNĘ, ATSPARESNĘ IR EKONOMINĮ AUGIMĄ UŽTIKRINANČIĄ ATEITĮ

2024 m. sausį užsienio reikalų ministro įsakymu patvirtintas tarpinstitucinės darbo grupės parengtas Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strateginių gairių įgyvendinimo 2024 m. veiksmų planas (neviešas dokumentas), kuris buvo sėkmingai įvykdytas.

2025 m. užsienio reikalų ministro įsakymu patvirtintas tarpinstitucinės darbo grupės parengtas Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strateginių gairių įgyvendinimo 2025-2027 m. veiksmų planas (neviešas dokumentas), kuriuo bus vadovaujamasi 2025 – 2027 m. įgyvendinant Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategines gaires.

Indijos ir Ramiojo vandenynų regione veikia 5 Lietuvos diplomatinės atstovybės – ambasados Australijoje, Indijoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Singapūre bei prekybos atstovybė Taivane. Regione Lietuvą garsina ir 30 garbės konsulų. 

Akredituotos šalys po ambasadomis:

LR ambasada Australijoje akredituota Naujajai Zelandijai, Fidžiui ir Tongai.

LR ambasada Indijoje akredituota Šri Lankai, Maldyvams, Nepalui ir Bangladešui.

LR ambasada Japonijoje akredituota Mikronezijai.

LR ambasada Korėjos Respublikoje akredituota Filipinams ir Mongolijai.

LR ambasada Singapūre akredituota Tailandui, Indonezijai, Vietnamui ir Malaizijai.

LR ambasada Turkijoje (ne IRVR šalis) akredituota Pakistanui.

Lietuva ir Japonija aktyviai bendradarbiauja pagal strateginės partnerystės veiksmų planą (priedas lietuvių kalba ir anglų kalba).

Vyksta Lietuvos ir JAV strateginis dialogas Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono klausimais.

Užsienio reikalų ministerijos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono grupės kuruojamų šalių* sąrašas (su paryškintomis Lietuva yra užmezgusi diplomatinius santykius):

  1. Afganistanas
  2. Australija
  3. Bangladešas
  4. Butanas
  5. Brunėjus
  6. Fidžis
  7. Filipinai
  8. Indija
  9. Indonezija
  10. Japonija
  11. Kambodža
  12. KLR - Kinija
  13. Kiribatis
  14. KLDR – Šiaurės Korėja
  15. Korėjos Respublika – Pietų Korėja
  16. Kuko Salos
  17. Laosas
  18. Malaizija
  19. Maldyvai
  20. Maršalo Salų Respublika
  21. Mianmaras
  22. Mikronezija
  23. Mongolija
  24. Naujoji Zelandija
  25. Nauru
  26. Niujė
  27. Nepalas
  28. Pakistanas
  29. Palau
  30. Papua Naujoji Gvinėja
  31. Rytų Timoras
  32. Saliamono Salos
  33. Samoa
  34. Singapūras
  35. Šri Lanka
  36. Tailandas
  37. Taivanas*
  38. Tonga
  39. Tuvalu
  40. Vanuatu
  41. Vietnamas

*- Lietuva nepripažįsta Taivano kaip suverenios valstybės, nėra su juo užmezgusi diplomatinių santykių ir laikosi „Vienos Kinijos” politikos.  

Dėl papildomos informacijos susisiekite su Užsienio reikalų ministerijos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono grupe elektroniniu paštu irvg@urm.lt.