JAPONIJOJE KONCERTUOJA LIETUVOS FOLKLORO DAINININKĖS IR SAKSOFONISTO DUETAS
Tokijuje balandžio 20 dieną surengtas Lietuvos folkloro dainininkės Veronikos Povilionienės ir saksofonisto Petro Vyšniausko koncertas, skirtas Lietuvos dalyvavimui Japonijos Aiči prefektūroje vykstančiai pasaulinei parodai “Expo 2005” ir 35-osioms Žemės dienos metinėms.
Į tradicinės ir šiuolaikinės Lietuvos kultūros sąsajas atskleidžiantį renginį gausiai susirinkusią japonų auditoriją kreipėsi Lietuvos aplinkos ministras Arūnas Kundrotas ir Lietuvos ambasadorius Japonijoje Algirdas Kudzys. Jie trumpai supažindino su Lietuvos dalyvavimu “Expo 2005” bei programoje “ES ir Japonijos ryšiai tarp žmonių”. Koncerto klausytojai buvo pakviesti aplankyti pasaulinėje parodoje veikiantį Lietuvos paviljoną ir kitus šiais metais Japonijoje vyksiančius Lietuvos kultūros renginius. Lietuvos muzikantai atlikto senąsias įvairių Lietuvos regionų dainas ir jų improvizacijas, pateikė pasakojamojo folkloro pavyzdžių ir pademonstravo tradicinį vedybų virsmo ritualą. Šią savaitę taip pat bus surengti V.Povilionienės ir P.Vyšniausko koncertai Lietuvos paviljone ir kitose “Expo 2005” parodos salėse. Lietuviškas folkloras ir džiazas taip pat skambės balandžio 23 dieną gimtajame iki Antrojo pasaulinio karo Kaune dirbusio Japonijos vicekonsulo Čiunės Sugiharos Jaocu mieste rengiamoje ąžuoliukų sodinimo ceremonijoje, skirtoje Č.Sugiharos 105-osioms gimimo metinėms.