UŽSIENIO REIKALŲ VICEMINISTRĖ DALYVAUS LENKIJOS LIETUVIŲ LEIDINIO 50-MEČIO MINĖJIME
Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė lapkričio 28 dieną Seinuose dalyvaus renginiuose, skirtuose Lenkijos lietuvių leidinio „Aušra“ penkiasdešimtmečiui. Lietuvių namuose Seinuose rengiamame lietuviško žurnalo jubiliejaus minėjime viceministrė perduos užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio sveikinimą „Aušros“ leidėjams, rėmėjams ir skaitytojams.
A.Skaisgirytė Liauškienė taip pat dalyvaus Šv. Mišiose Seinų bazilikoje ir susitiks su Lenkijos lietuvių bendruomenės vadovais ir nariais.
Lenkijos lietuvių bendruomenės dvisavaitinis žurnalas „Aušra“ leidžiamas nuo 1960 metų. Iš pradžių jis buvo nereguliariai, 1-2 kartus per metus, leidžiamas Varšuvoje. 1972 metais redakcija buvo perkelta į Punską, vėliau – į Seinus.
Žurnalas ugdė tautinę savimonę, jame buvo galima perskaityti gerokai laisviau parašytų straipsnių nei kituose to meto spaudiniuose, todėl redakcija ne kartą už tai buvo kritikuojama. Dalis egzempliorių buvo platinama ir Lietuvoje.
Nuo 1989 metų leidinio redakcija vėl veikia Punske. Nuo 1996 metų „Aušros“ redaktorė – Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Irena Gasperavičiūtė.